Policyjny nos

Data publikacji 16.01.2012

Niedawno, bo zaledwie w listopadzie, przekroczyli próg Szkoły. Kilkanaście dni temu rozpoczęli zajęcia z kryminalistyki.

Policyjny nos Niedawno, bo zaledwie w listopadzie, przekroczyli próg Szkoły. Kilkanaście dni temu rozpoczęli zajęcia z kryminalistyki. Po godzinach teorii, przyszedł czas na praktykę. Dziś ci sami słuchacze uczestniczyli już w zajęciach dotyczących zabezpieczenia miejsca zdarzenia do chwili oględzin. Brał w nich również udział mł. asp. Jarosław Urban z  Zespołu Przewodników Psów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policyjny nos Podczas ćwiczeń wykładowcy z Zakładu Kryminalnego omówili zasady zabezpieczania miejsca zdarzenia do chwili oględzin oraz dokumentowania tej czynności. Następnie na podstawie przyjętych założeń, słuchacze podzieleni na zespoły, dokonali zabezpieczenia miejsca, sporządzili zapisy w notatnikach służbowych oraz notatkę urzędową. Na zakończenie wykładowca omówił podjęte działania, a asp. Jarosław Urban zademonstrował pokaz tropienia i obezwładniania osoby. Młodzi policjanci zadawali funkcjonariuszowi z komendy powiatowej wiele pytań dotyczących m.in. warunków odpowiednich do podjęcia tropienia, trwałości śladów osmologicznych, szkolenia psów i predyspozycji, jakie powinien posiadać przewodnik.

Była to już druga w tym miesiącu prezentacja z cyklu KNOW HOW, która została zorganizowane z inicjatywy Zakładu Kryminalnego i szkolnego Koła Kryminalistycznego.

Policyjny nos Policyjny nos Policyjny nos Policyjny nos
  Policyjny nos Policyjny nos