Jednym rytmem

Data publikacji 12.01.2012

Od dwudziestu lat gramy razem z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału zbierane były pieniądze na ...

Jednym rytmem Od dwudziestu lat gramy razem z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału zbierane były pieniądze na zakup urządzeń przeznaczonych do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W sztabie zorganizowanym w Pilskim Domu Kultury, zagraliśmy jednym rytmem z Komendą Powiatową Policji w Pile i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji (IPA) oddział Piła. Wspomagał nas emerytowany policjant z naszej Szkoły, wolontariusz, krwiodawca i człowiek o wielkim sercu Jerzy Kowalewski, który wystawiał na licytacji rękodzieła wykonane w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

Na specjalnie zorganizowanym stoisku ekspozycyjnym kadra i słuchacze Szkoły wykonywali pamiątkową daktyloskopię, a zwiedzający mogli zapoznać się ze śladami, które spotkać można na miejscu zdarzenia. Można było również obejrzeć kolekcję czapek policyjnych z różnych krajów, poczytać czasopisma o tematyce policyjnej, zapoznać się z wyposażeniem, które używają pododdziały zwarte Policji i przejść krótki kurs ujawniania oraz zabezpieczania odbitek linii papilarnych.

Nasze stoisko odwiedzili, oprócz setek małych i dużych pilan, także I Zastępca Prezydenta Miasta Piły Krzysztof Szewc oraz senator Mieczysław Augustyn. Policjanci, razem z Jerzym Kowalewskim, uzbierali 1441 zł na rzecz WOŚP. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli.

Jednym rytmem Jednym rytmem Jednym rytmem Jednym rytmem
  Jednym rytmem Jednym rytmem