By więcej wiedzieć...

Data publikacji 09.01.2012

Według statystyk, ich liczba gwałtownie wzrasta w okresie świąt, wtedy to ludzie, czując się samotnie i opuszczeni, targają się na własne życie. Akty samobójcze, ...

By więcej wiedzieć... Według statystyk, ich liczba gwałtownie wzrasta w okresie świąt, wtedy to ludzie, czując się samotnie i opuszczeni, targają się na własne życie. Akty samobójcze, a szczególnie powieszenia, którym poświęcone było kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW, są dla policjantów zjawiskiem, z którym (niestety) mają często do czynienia. Aby jak najwięcej się o nich dowiedzieć, a zwłaszcza na temat przeprowadzania oględzin miejsca takiego zdarzenia, słuchacze kursu podstawowego, wzięli udział w prelekcji z udziałem asp. szt. Pawła Leśniewskiego z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Pile. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zakładu Kryminalnego, Koła Kryminalistycznego i na prośbą młodych policjantów uczących się w Szkole.

Asp. Leśniewski szczegółowo omówił m.in. cechy odróżniające powieszenie samobójcze od działania osób trzecich (np. zabójstwa). Przedstawił także specyfikę postępowania Policji, prokuratury i lekarza medycyny sądowej na miejscu znalezienia zwłok oraz zaprezentował sposób pobierania i zabezpieczania śladów powystrzałowych (GSR).

Organizowane w Szkole spotkania z cyklu KNOW HOW są to wykłady i prezentacje, w których uczestniczą eksperci z różnych dziedzin nauki. Podczas nich dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem. W bieżącym roku w Szkole zorganizowano 23 takie spotkania, w tym 21 z zakresu kryminalistyki.

By więcej wiedzieć... By więcej wiedzieć... By więcej wiedzieć...

autor: Anna Fons

(21.12.11)

Powrót na górę strony