Rocznica grudnia ?81

Data publikacji 09.01.2012

Dziś, 13 grudnia, cofamy się do czasów, które są już historią, jednak wciąż pozostają żywe w pamięci wielu Polaków. Młode pokolenie czerpie wiedzę na ...

Rocznica grudnia ?81 Dziś, 13 grudnia, cofamy się do czasów, które są już historią, jednak wciąż pozostają żywe w pamięci wielu Polaków. Młode pokolenie czerpie wiedzę na temat stanu wojennego w Polsce z podręczników lub opowieści rodziców czy dziadków. Doskonałą lekcją historii jest także udział w uroczystościach takich, jak dzisiejsza, która odbyła się pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Po krótkiej refleksji Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja, gospodarza uroczystości, na temat wydarzeń sprzed trzydziestu lat, delegacje szkół, zakładów pracy, organizacji samorządowych i innych, złożyły wiązanki kwiatów, upamiętniając w ten sposób wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego oraz oddając hołd wszystkim walczącym o niepodległą Polskę. W uroczystości wzięła udział delegacja pilskiej Szkoły Policji w osobach Komendanta insp. Jerzego Powieckiego, Zastępcy Komendanta, mł. insp. Piotra Gacy i Kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły podinsp. Doroty Witkowskiej.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, którzy zaprezentowali pieśń Jacka Kaczmarskiego ?Mury? - oddającą nastrój tamtych grudniowych wydarzeń.

Rocznica grudnia ?81 Rocznica grudnia ?81 Rocznica grudnia ?81 Rocznica grudnia ?81

autor: Waldemar Hałuja

(13.12.11)

Powrót na górę strony