Skrzydlate aero-pasje

Data publikacji 09.01.2012

Samolot szturmowo-bombowy produkcji ZSRR używany przez Polskę, kraje Bliskiego Wschodu oraz Libię, Wietnam, Peru i Angolę ? SU-22 - stał się przyczynkiem do ...

Skrzydlate aero-pasje Samolot szturmowo-bombowy produkcji ZSRR używany przez Polskę, kraje Bliskiego Wschodu oraz Libię, Wietnam, Peru i Angolę ? SU-22 - stał się przyczynkiem do nowo otwartej wystawy w szkolnej Galerii Sztuki ?Akwarium?. Tym razem swoje zbiory zaprezentował, znany kadrze i słuchaczom Szkoły ze spotkań z cyklu KNOW HOW ? asp. sztab. Paweł Leśniewski z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Podczas wernisażu wystawy Skrzydlate aero-pasje, czyli 25 lat SU-22 na polskim niebie, miała miejsce premiera filmu poświęconego lotnictwu. W uroczystości uczestniczył zastępca komendanta Szkoły mł. insp. Piotr Gaca, słuchacze, mieszkańcy Piły - wśród których znaleźli się także byli piloci wojskowi.

?Skrzydlate aero-pasje...? asp. Leśniewskiego, jest już kolejną jego ekspozycją w naszej Galerii. Poprzednia miała miejsce w 2007 roku i zorganizowana została z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Dnia Lotnika. Na obecnej wystawie prezentowane są zbiory falerystyczne, proporce, odznaki i odznaczenia pułkowe, eskadrowe i inne lotniczych jednostek z Piły, Mirosławca, Powidza i Świdwina. Pokazane zostały również kombinezony lotnicze oraz współczesne i historyczne fotografie z dziejów lotnictwa.

Do obejrzenia wystawy, która czynna będzie do końca roku, zapraszamy osoby indywidualne oraz grupy. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny ze szkolnym animatorem kultury, Anną Fons, tel. (67) 352 21 66.

Skrzydlate aero-pasje Skrzydlate aero-pasje Skrzydlate aero-pasje Skrzydlate aero-pasje

Zobacz więcej zdjęć

autor: Anna Fons