?EURO 2012? a ochrona znaków towarowych

Data publikacji 09.01.2012

Przedstawiciel NIKE POLAND Sp. z o.o. Jacek Kordek, ekspert ds. współpracy z organami ścigania, przeprowadził szkolenie połączone z ćwiczeniami praktycznymi dla ...

?EURO 2012? a ochrona znaków towarowych Przedstawiciel NIKE POLAND Sp. z o.o. Jacek Kordek, ekspert ds. współpracy z organami ścigania, przeprowadził szkolenie połączone z ćwiczeniami praktycznymi dla słuchaczy kursu podstawowego. Szkolenie dotyczyło problematyki nieprzestrzegania i naruszania praw związanych z ochroną znaków towarowych odzieży, obuwia sportowego firmy NIKE.

Jacek Kordek przedstawił najnowsze sposoby oznakowania i zabezpieczania odzieży i obuwia oraz odróżniania ich od wyrobów podrobionych. Prelegent poruszył problemy związane ze zorganizowanym międzynarodowym działaniem grup przestępczych, pochodzących głównie z Europy i Azji i ich wpływem na polski rynek. Ważną częścią szkolenia było wskazanie możliwości i zasad współpracy przedstawicieli NIKE z organami ścigania.

Biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej ?EURO 2012?, wiedza dotycząca powyższych zagadnień nabiera szczególnego znaczenia w zapobieganiu i ściganiu tego rodzaju przestępczości gospodarczej.

autor: Jolanta Curyło

(24.11.11)