W trosce o zdrowie niepełnoletnich

Data publikacji 09.01.2012

W ramach XIV edycji programu Stop 18, w Pilskim Domu Kultury odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział, na zaproszenie Urzędu Miasta i Straży Miejskiej w Pile, ...

W trosce o zdrowie niepełnoletnich W ramach XIV edycji programu Stop 18, w Pilskim Domu Kultury odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział, na zaproszenie Urzędu Miasta i Straży Miejskiej w Pile, sprzedawcy i właściciele punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych. Szkolenie, które przeprowadził podinsp. Krzysztof Wróblewski z Zakładu Prawa Szkoły Policji w Pile, poświęcone było odpowiedzialności sprzedawców związanej ze sprzedażą wyrobów tytoniowych.

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży został uruchomiony w 1998 roku przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

Program opiera się na współpracy firm i organizacji, które podejmują wspólne inicjatywy w celu przeciwdziałania dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych. W Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18. roku życia. Na sprzedawcach spoczywa główny ciężar odpowiedzialności za stosowanie i przestrzeganie tego zakazu.

autor: Waldemar Hałuja

(21.11.11)