Kropla ratująca życie

Data publikacji 09.01.2012

?Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić?. Autorem tych słów jest ...

Kropla ratująca życie ?Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić?. Autorem tych słów jest XIX-wieczny brytyjski pisarz i poeta Lewis Carroll, znany na całym świecie autor ?Alicji w krainie czarów?. Pomimo tego, że od chwili ich opublikowania upłynęły już dwa stulecia, nie straciły nic na swoim znaczeniu, wręcz przeciwnie. We współczesnym świecie, w którym obserwujemy nieustanną pogoń ludzi za rozwijającym się w zawrotnym tempie światem, niesienie pomocy innym staje się wartością bezcenną. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród słuchaczy Szkoły Policji w Pile rokrocznie nie brakuje chętnych do niesienia takiej pomocy.

Kropla ratująca życie Cyklicznie informujemy o organizowanych przez samorząd szkolny słuchaczy wyjazdach do domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej czy odwiedzinach u dzieci przebywających w pilskim szpitalu. Duża grupa słuchaczy idzie krok dalej, ofiarowując fizycznie cząstkę siebie w postaci krwi. Co roku nasi wolontariusze, biorąc udział w różnorodnych akcjach honorowego krwiodawstwa, oddają kilkadziesiąt litrów tego ratującego życie lekarstwa. Ten gest bezinteresowności zasługuje na szacunek i podziękowanie. Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

autor: Waldemar Hałuja

(18.11.11)