Wokół oględzin

Data publikacji 07.11.2011

Po raz ostatni w tym roku zrealizowaliśmy kurs specjalistyczny dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Uczestnikami szkolenia byli ...

Wokół oględzin Po raz ostatni w tym roku zrealizowaliśmy kurs specjalistyczny dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze wykonujący czynności dochodzeniowo-śledcze i techniczno-kryminalistyczne w CBŚ KGP oraz jednostkach terenowych komend wojewódzkich w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu. Doskonalili oni umiejętności w zakresie przeprowadzania oględzin, obejmujące m.in. poprawne i dokładne wymiarowanie zabezpieczanych śladów i przedmiotów, oględziny zewnętrzne zwłok, właściwe sposoby zabezpieczania różnych rodzajów śladów kryminalistycznych.

Wokół oględzin Przeprowadzane zajęcia dla wielu uczestników były szansą na zdobycie nowej wiedzy praktycznej dotyczącej udzielania informacji mediom podczas prowadzenia oględzin oraz samodzielne przeprowadzenie oględzin złożonych miejsca zdarzenia o skomplikowanym charakterze i na rozległym obszarze.

W sześciu tegorocznych edycjach kursu uczestniczyło ponad 100 funkcjonariuszy z wszystkich policyjnych garnizonów wojewódzkich, którzy z pewnością dzięki zdobytym kwalifikacjom, nie powinni mieć żadnych problem nawet na najbardziej skomplikowanych miejscach zdarzeń kryminalnych.

autor: Leszek Koźmiński

(02.11.11)