Na dobry początek

Data publikacji 07.11.2011

Rozpoczęliśmy przygotowania do IV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym. W Turnieju, ...

Na dobry początek Rozpoczęliśmy przygotowania do IV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzących klasy o profilu policyjnym. W Turnieju, którego główną nagrodą będzie prawo noszenia tytułu ?Klasa Policyjna Roku 2012?, mogą wziąć udział szkoły, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym i które zakończyły przynajmniej jeden cykl kształcenia (maturzyści).

W Turnieju weźmie udział 25 reprezentacji z całej Polski, w tym współorganizator Turnieju (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) oraz drużyny, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji.

W przyszłorocznej edycji rozegrane zostaną następujące konkurencje:

? sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,

? test sprawności fizycznej (tor przeszkód),

? test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

? test umiejętności strzeleckich.

Dodatkową konkurencją, której wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej, jednakże udział w niej jest warunkiem uczestnictwa drużyny w Turnieju jest konkurs na plakat profilaktyczny pod hasłem ?Bezpieczna Szkoła?.

Dyrektor szkoły, która wyrazi chęć udziału w Turnieju, w terminie do 15 stycznia 2012 r. zobowiązany jest przesłać do Szkoły Policji w Pile zgłoszenie reprezentacji. Szczegółowe informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego oraz zasad organizacyjnych Turnieju, zostały określone w Regulaminie.

Informacji udzielają także: podinsp. Dorota Witkowska (67) 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, faks 67 352 23 27, podinsp. Wojciech Thiel ? tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

autor: Anna Fons

(25.10.11)