Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty

Data publikacji 07.11.2011

Szkoła Policji w Pile od wielu lat bierze udział w szeroko pojętej promocji zdrowia. Jedno z przedsięwzięć, w które angażują się pracownicy Szkoły jest ...

Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Szkoła Policji w Pile od wielu lat bierze udział w szeroko pojętej promocji zdrowia. Jedno z przedsięwzięć, w które angażują się pracownicy Szkoły jest ?Marsz Zdrowia? odbywający się w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Zdrowia Piersi. Przedsięwzięcie to organizowane jest przez zaprzyjaźniony Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz pilskie instytucje: Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek, Powiatową Inspekcję Sanitarną.

Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Tegoroczne obchody rozpoczęły się w Pilskim Domu Kultury, gdzie głos zabrali zaproszeni goście. Odbyło się też podsumowanie konkursu ?Pamiętaj o profilaktyce ? chroń siebie i najbliższych?.

Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Następnie z placu Staszica ruszył Marsz Zdrowia, w którym uczestniczyły panie z naszej Szkoły oraz reprezentanci samorządów lokalnych, członkinie Stowarzyszenia ?Europa Donna? w Pile, uczniowie szkół ponadgimnazjalnch z powiatu, w tym uczniowie klas o profilu policyjnym z ZSP nr 2 w Pile pod opieką podinsp. Wojciecha Thiela - starszego wykładowcy Szkoły Policji, rowerzyści PTTK Piła i studenci.

Uczestnicy Marszu, niosąc transparenty propagujące badania profilaktyczne z różowymi balonikami i wstążkami, będącymi symbolami walki z rakiem piersi, przeszli ulicami miasta na pilski deptak. Tutaj wszyscy chętni mogli skorzystać z Punktu Porad Zdrowotnych, dokonać pomiaru zawartości cukru we krwi, ciśnienia tętniczego czy tkanki tłuszczowej w organizmie. Można też było dowiedzieć się wiele na temat samobadania piersi, profilaktyki oraz otrzymać materiały informacyjne na ten temat.

Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty Maszerujemy naprzód - juz po raz szósty

autor: Anna Fons

(20.10.11)