Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Data publikacji 07.11.2011

W ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, Zuzanna Ziajko ? dyrektor Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Fundacji Itaka oraz wykładowcy ...

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi W ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, Zuzanna Ziajko ? dyrektor Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Fundacji Itaka oraz wykładowcy pilskiej Szkoły Policji: podinsp. Krzysztof Sawicki z Zakładu Prawa oraz podinsp. Wojciech Thiel z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, przeprowadzili z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile i słuchaczami naszej Szkoły pogadanki nt. ?Poszukiwanie zaginionych a zjawisko handlu ludźmi? oraz ?Handel żywym towarem a polskie prawo karne?.

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi Prowadzący przedstawili rolę i zadania Fundacji Itaka, przyczyny zaginięć, problematykę identyfikacji ofiary handlu ludźmi, zależności między zaginięciem osoby a procederem handlu ludźmi. Omówiona została również statystyka dot. zaginięć, działania profilaktyczne podejmowane przez Fundację oraz rodzaje i sposoby pomocy.

autor: Krzysztof Opaliński

(19.10.11)