Przestępczość samochodowa

Data publikacji 07.11.2011

Zwalczanie przestępczości samochodowej powinno obywać się w sposób kompleksowy i zorganizowany, z uwzględnieniem wszystkich okoliczności sprzyjających ...

Przestępczość samochodowa Zwalczanie przestępczości samochodowej powinno obywać się w sposób kompleksowy i zorganizowany, z uwzględnieniem wszystkich okoliczności sprzyjających temu przestępstwu. Zgodnie z tą zasadą, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji wspólnie ze Szkołą Policji w Pile zorganizowało w dniach 12-14 października warsztaty szkoleniowe, których motywem przewodnim było zwalczanie szeroko rozumianej przestępczości samochodowej.

W szkoleniu, które odbyło się w pilskiej Szkole Policji, udział wzięli przedstawiciele Biura Kryminalnego KGP, Biura Wywiadu Kryminalnego KGP, Komendy Głównej Straży Granicznej, jednostek terenowych Policji oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Celem warsztatów było wzbogacenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń i poglądów w zakresie zwalczania wspomnianego typu przestępczości. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na specyfikę przestępczości samochodowej, aspekty pracy operacyjnej oraz wykorzystanie analizy kryminalnej w prowadzonych sprawach.

autor: Zbigniew Bogusz

(18.10.11)