Najlepszy dzień świata

Data publikacji 07.11.2011

Atrapy ran, kołnierze ortopedyczne, szyny próżniowe, temblak z chusty trójkątnej, fantomy do resuscytacji, a oprócz tego algorytm postępowania ...

Najlepszy dzień świata Atrapy ran, kołnierze ortopedyczne, szyny próżniowe, temblak z chusty trójkątnej, fantomy do resuscytacji, a oprócz tego algorytm postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej, działanie defibrylatora AED oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo ? oddechowej. To nie plan kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale zagadnienia z którymi zapoznali się uczniowie klasy IIa Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile. Dynamiczne zajęcia, przez zabawę do wiedzy, poprowadził ratownik medyczny mł. asp. Marcin Kolasiński - instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych i wzbudził tym prawdziwy zachwyt naszych gości. Podobnie jak podinsp. Leszek Koźmiński, który opowiedział im o śladach kryminalistycznych, znajdowanych na miejscach zdarzeń. Dzieci miały także okazję samodzielnie ujawnić ślady linii papilarnych, czerwieni wargowej i małżowiny usznej poznając w ten sposób tajemnice daktyloskopii, chelioskopii czy otoskopii. Uczniowie zwiedzili szkolną Bibliotekę, zapoznali się z działaniem urządzenia biometrycznego, a także wykonali zdjęcia sygnalityczne. Dowiedzieli się również wiele na temat historii budynku Szkoły oraz munduru i dystynkcji policyjnych.

Jak powiedział jeden z uczestników wycieczki ? 9-letni Maciek ? to był ?najlepszy dzień świata?.

Najlepszy dzień świata Najlepszy dzień świata Najlepszy dzień świata Najlepszy dzień świata
  Najlepszy dzień świata Najlepszy dzień świata  

autor: Anna Fons

(27.09.11)

Powrót na górę strony