72. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Data publikacji 07.11.2011

17 września przypada 72. rocznica napaści ZSRR na Polskę. W obchodach tego wydarzenia, które zostały zorganizowane przy pomniku Ofiar Stalinizmu, ...

72. rocznica napaści ZSRR na Polskę 17 września przypada 72. rocznica napaści ZSRR na Polskę. W obchodach tego wydarzenia, które zostały zorganizowane przy pomniku Ofiar Stalinizmu, wzięli udział: Zastępca Komendanta Szkoły podinsp. Roman Gryczka, poczet sztandarowy Szkoły oraz słuchacze pełniący wartę honorową.

Podczas uroczystości została wykonana Rota, a uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile przedstawili rys historyczny oraz okolicznościowe wiersze. Uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna.

W obchodach uczestniczyli m.in. Starosta Pilski, Prezydent Piły, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele instytucji, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń i szkół, w tym uczniowie z klas o profilu policyjnym z ZSP nr 2 w Pile.

  72. rocznica napaści ZSRR na Polskę 72. rocznica napaści ZSRR na Polskę  

autor: Anna Fons

(19.09.11)

Powrót na górę strony