Wrześniowy wolontariat

Data publikacji 07.11.2011

Wrzesień obfitował w wydarzenia, w których zaznaczyli swój udział wolontariusze ze Szkoły.

Wrześniowy wolontariat Wrzesień obfitował w wydarzenia, w których zaznaczyli swój udział wolontariusze ze Szkoły. Największym przedsięwzięciem był koncert w ramach akcji ?Podziel się posiłkiem? oraz zbiórka żywności, która zaowocowała zgromadzeniem 39,5 ton żywności. Przez kilka dni kilkudziesięciu młodych policjantów z kursu podstawowego bezinteresownie pracowało, pomagając pracownikom i wolontariuszom pilskiego Banku Żywności. Zajmowali się sortowaniem, układaniem i ważeniem zebranych produktów żywnościowych. Skala ofiarności darczyńców przerosła oczekiwania organizatorów, stała się także poważnym wyzwaniem logistycznym. Wrześniowy wolontariat Kolejne wrześniowe środy stały pod znakiem honorowego krwiodawstwa. 16 słuchaczy oddało w sumie 7,2 litra krwi. W tej grupie znalazły się również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić cząstką siebie z potrzebującymi. 15 września samorząd szkolny zorganizował, z okazji 57. rocznicy powołania Szkoły Policji w Pile wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowym Domem Samopomocy przy Centrum Charytatywnym Caritas w Pile, wspólny piknik, przeplatany konkursami oraz wspólną zabawą. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z działalnością Warsztatu Terapii Zajęciowej, w tym z pracami wykonanymi w poszczególnych pracowniach oraz różnymi formami terapii. Na ręce podopiecznych przedstawiciele samorządu słuchaczy przekazali upominki. W tym samym dniu wolontariusze w niebieskich mundurach odwiedzili jeszcze najmłodszych podopiecznych Centrum Charytatywno-Opiekuńczego, obdarowując ich słodyczami. Radość dzieci to najlepsze podziękowanie dla wolontariuszy naszej szkoły.

Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat

autor: Wojciech Thiel

(16.09.11)