Nasi tu biegali

Data publikacji 07.11.2011

Od wielu lat w pierwszą niedzielę września na ulicach Piły robi się bardziej tłoczno niż w dni powszednie. W powietrzu czuć ducha sportowej ...

Nasi tu biegali Od wielu lat w pierwszą niedzielę września na ulicach Piły robi się bardziej tłoczno niż w dni powszednie. W powietrzu czuć ducha sportowej rywalizacji, wszyscy gdzieś pędzą i są dosłownie... zabiegani. Jest to spowodowane kolejną edycją Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a. W tegorocznej, 21. edycji udział wzięła rekordowa liczba biegaczy ? 2113. Wśród nich, w ramach Mistrzostw Policji w Półmaratonie pobiegło 51 funkcjonariuszy. Najlepszymi w tej kategorii okazali się: st. sierż. Artur Piotrowski (KPP w Żurominie) oraz post. Marta Witke (KMP w Poznaniu) - obecnie słuchaczka V kompanii kursu podstawowego. Puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji wręczył zwycięzcom Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki.

Pilski półmaraton ukończyli z sukcesem również pozostali reprezentanci Szkoły: asp. Mateusz Pałys (siódmy w klasyfikacji policjantów) - młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych, podinsp. Roman Rauhut ? wykładowca Zakładu Prawa, podinsp. w st. spocz. Bolesław Pertek. W biegu udział wzięła jeszcze jedna słuchaczka kursu podstawowego - post. Monika Murawska (KMP w Poznaniu).

Poza policjantami ze Szkoły, którzy wzięli udział w biegu, 40-osobowa grupa słuchaczy kursu podstawowego, pod opieką kadry, była odpowiedzialna za przygotowanie techniczne i zabezpieczenie tego przedsięwzięcia.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji

Nasi tu biegali Nasi tu biegali Nasi tu biegali Nasi tu biegali

autor: Anna Fons

(06.09.11)

Powrót na górę strony