O powieszeniach raz jeszcze

Data publikacji 07.11.2011

Na prośbę słuchaczy kursu podstawowego, asp. szt. Paweł Leśniewski z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Pile ...

O powieszeniach raz jeszcze Na prośbę słuchaczy kursu podstawowego, asp. szt. Paweł Leśniewski z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Pile, przeprowadził po raz kolejny zajęcia dotyczące oględzin miejsca znalezienia zwłok, ze szczególnym uwzględnieniem aktów samobójczych - powieszeń.
Policjant przedstawił specyfikę i charakterystyczne ślady, które występują w przypadku gwałtownego uduszenia wywołanego przez tzw. zagardlenie. Asp. Leśniewski szczegółowo omówił specyfikę powieszenia (ucisk na narząd szyi wywierany jest pod wpływem ciężaru ciała), zadzierzgnięcia (rodzaj zagardlenia, w którym ucisk wywiera pętla zaciskana ręcznie siłą fizyczną człowieka - najczęściej sprawcy przestępstwa) i zadławienia (ucisk bezpośredni ręki ludzkiej na tętnicę szyjną). Młodzi policjanci pytali także o częstotliwość występowania plam opadowych na ciele oraz o pętle i bruzdy wisielcze.

O powieszeniach raz jeszcze O powieszeniach raz jeszcze

autor: Anna Fons

(25.08.11)

Powrót na górę strony