Przykład idzie z góry

Data publikacji 07.11.2011

Pokaz prawidłowej reakcji oraz sprawnej i skutecznej interwencji dał swoim słuchaczom dowódca kompani IV Szkoły, podkom. Sebastian Wegner.

Przykład idzie z góry Pokaz prawidłowej reakcji oraz sprawnej i skutecznej interwencji dał swoim słuchaczom dowódca kompani IV Szkoły, podkom. Sebastian Wegner.
W godzinach porannych dostrzegł on z okna swojego pokoju uszkodzony samochód marki Mercedes, który jechał w okolicy placu Staszica, głośno ocierając zderzakiem o jezdnię. Po chwili samochód zatrzymał się i wysiadł z niego kierujący, oddalając się chwiejnym krokiem w kierunku ul. 11 Listopada. Z uwagi na uzasadnione przypuszczenia, że kierowca pojazdu jest w stanie nietrzeźwym, podkom. Wegner, nie zastanawiając się, ruszył za nim w pościg, po drodze zabierając do pomocy czterech słuchaczy kompanii IV. Mężczyzna został przez nich ujęty na placu Domańskiego i przekazany funkcjonariuszom KPP w Pile.
Okazało się, że zatrzymany mężczyzna przed porzuceniem samochodu najprawdopodobniej staranował trzy inne pojazdy stojące na parkingu w okolicy skrzyżowania ul. 11 Listopada z ul. Witaszka. Jak widać, kształtowanie właściwych postaw wśród słuchaczy, odbywa się nie tylko w trakcie realizacji zajęć dydaktycznych, ale również podczas codziennych życiowych zdarzeń.

autor: Robert Hampelski

(16.08.11)

Powrót na górę strony