W rocznicę Cudu nad Wisłą

Data publikacji 07.11.2011

Dziś przed południem, przy pomniku Tysiąclecia Polski i powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy, znajdującego się na placu Zwycięstwa, spotkały się ...

W rocznicę Cudu nad Wisłą Dziś przed południem, przy pomniku Tysiąclecia Polski i powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy, znajdującego się na placu Zwycięstwa, spotkały się delegacje reprezentujące organizacje kombatanckie, zakłady pracy, urzędy, szkoły i inne podmioty. Okazją do tego były obchody święta państwowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego W rocznicę Cudu nad Wisłą popularnie Świętem Wojska Polskiego. Obchodzone jest ono na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej 15 sierpnia 1920 r., w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wśród delegacji, które oddały hołd walczącym i poległym za wolność naszej Ojczyzny była delegacja Szkoły na czele z Komendantem insp. Jerzym Powieckim.

autor: Waldemar Hałuja

(12.08.11)

Powrót na górę strony