Praktycznie ze szczęśliwym finałem

Data publikacji 07.11.2011

Słuchacze przebywający w Szkole koncentrują się na zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zadań służbowych w jednostkach terenowych.

Praktycznie ze szczęśliwym finałem Słuchacze przebywający w Szkole koncentrują się na zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zadań służbowych w jednostkach terenowych. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy konieczne jest wykorzystania ich umiejętności już w trakcie szkolenia. W ostatnią niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Pile zwróciła się do Komendanta Szkoły z wnioskiem o udzielenie pomocy w penetracji terenu. Miało to związek z poszukiwaniem zaginionego dzień wczesniej 86-letniego mieszkańca gminy Szydłowo. W trybie pilnym zorganizowany został pododdział (grupa 22 słuchaczy, następnie 40 słuchaczy), który dwukrotnie wziął udział w działaniach wspierających komendę powiatową. Około godziny 18 wyczerpanego grzybiarza odnaleziono i przewieziono do szpitala.

autor: Artur Godlewski

(09.08.11)

Powrót na górę strony