Koloniści w Szkole

Data publikacji 07.11.2011

Wieloletnie kontakty Szkoły z Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile mają swoje odbicie w wielu obszarach. Jednym z nich jest ...

Koloniści w Szkole Wieloletnie kontakty Szkoły z Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile mają swoje odbicie w wielu obszarach. Jednym z nich jest zwiedzanie budynku Szkoły przez podopiecznych Centrum. Tym razem gościliśmy grupę dwadzieściorga dzieci biorących udział w organizowanej przez Caritas półkolonii.

Koloniści zapoznali się z historią pilskiej Szkoły Policji oraz budynku, w którym mieści się ona od 57 lat. W galerii sztuki ?Akwarium? obejrzeli wystawę ?Izrael wzdłuż i wszerz? oraz zapoznali się z turystycznymi osiągnięciami szkolnego koła PTTK ?Tramppol?, które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Dzieci zgromadzone w auli, poza możliwością zobaczenia zabytkowych witraży, wysłuchały prelekcji poświęconej bezpiecznemu spędzaniu wakacji. Następnie obejrzały sale dydaktyczne (m.in. do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej, oględzinowe), w których młodzi policjanci zgłębiają tajniki sztuki policyjnej.

Na zakończenie, w sali przeznaczonej do przeprowadzania daktyloskopii, młodzi goście wysłuchali krótkiego wykładu podinsp. Leszka Koźmińskiego oraz wykonali pamiątkową daktyloskopię.

Koloniści w Szkole Koloniści w Szkole Koloniści w Szkole Koloniści w Szkole

autor: Wojciech Thiel

(09.08.11)

Powrót na górę strony