Meandry kryminalistyki

Data publikacji 07.11.2011

Przemierzanie krętych dróg kryminalistyki wymaga popartej praktyką fachowej wiedzy oraz doświadczenia. Wiedzą o tym uczestnicy szkolnego konkursu ...

Meandry kryminalistyki Przemierzanie krętych dróg kryminalistyki wymaga popartej praktyką fachowej wiedzy oraz doświadczenia. Wiedzą o tym uczestnicy szkolnego konkursu ?Meandry Kryminalistyki?, który został zorganizowany już po raz trzeci z inicjatywy Koła Kryminalistycznego i Zakładu Kryminalnego Szkoły. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne plutony jednego z kursów podstawowych.

Meandry kryminalistyki Słuchacze musieli zmierzyć się z dwudziestoma pytaniami zawartymi w teście wiedzy, wykonaniem gipsowego odlewu odcisku buta, techniczno - kryminalistycznym zabezpieczeniem odbitki linii papilarnych, rozpoznaniem, na podstawie rysopisu, publicznie znanych osób, dokonaniem identyfikacji właściwej karty daktyloskopijnej oraz zidentyfikowaniem literackiego lub filmowego bohatera, związanego ze światem kryminalistyki.

W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: post. Anna Oliwa, post. Jolanta Sobotnicka, post. Radosław Białka, post. Damian Stasiak, miejsce drugie zajęli: post. Marta Jaszczyszyn, post. Bartłomiej Golczyk, post. Grzegorz Skolimowski, post. Adrian Stasina, natomiast miejsce trzecie zajęli: post. Andrzej Kostański, post. Szymon Banaś, post. Tomasz Konopacki, post. Konrad Brodowski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Meandry kryminalistyki Meandry kryminalistyki Meandry kryminalistyki

autor: Anna Fons, Leszek Koźmiński