Gramy, gramy, gramy!

Data publikacji 26.05.2011

W drugą niedzielę stycznia, jak co roku, pod batutą Jurka Owsiaka zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I jak co roku, zagraliśmy w niej i my.

Gramy, gramy, gramy! W drugą niedzielę stycznia, jak co roku, pod batutą Jurka Owsiaka zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I jak co roku, zagraliśmy w niej i my. W Pilskim Domu Kultury na specjalnie zorganizowanym stoisku daktyloskopijnym podinsp. Maria Kaczmarek, szkolny animator kultury Anna Fons oraz emerytowany policjant, wolontariusz i krwiodawca Jerzy Kowalewski kwestowali na rzecz Orkiestry. Oprócz pamiątkowych odbitek linii papilarnych, zwiedzający i wolontariusze mogli obejrzeć zabezpieczone ślady, które można znaleźć na miejscu zdarzenia. Odwiedzający zapoznali się też z zawartością walizki kryminalistycznej, która wzbudzała szczególne zainteresowanie dzieci.

Gramy, gramy, gramy! Na naszym stoliku zagościły również rękodzieła z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, z których część została wylicytowana na orkiestrowej aukcji. W sumie zebraliśmy do naszej puszki 1050 zł, zdaktyloskopowaliśmy setki osób, wzbudzając wiele radości i uśmiechu w tym wyjątkowym dniu, w którym otwierają się serca wszystkich ludzi dobrej woli.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego XIX Finału Orkiestry zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Dziękujemy za wielkie serca i SIE MA!

Gramy, gramy, gramy! Gramy, gramy, gramy! Gramy, gramy, gramy! Gramy, gramy, gramy!
  Gramy, gramy, gramy! Gramy, gramy, gramy!

autor: Anna Fons

(11.01.11)