Zimowe służby

Data publikacji 06.06.2011

W trudnych zimowych warunkach przyszło kolejnej grupie słuchaczy kursu podstawowego pełnić pierwsze samodzielne służby w ramach praktyk szkoleniowych. Tym razem ...

Zimowe służby W trudnych zimowych warunkach przyszło kolejnej grupie słuchaczy kursu podstawowego pełnić pierwsze samodzielne służby w ramach praktyk szkoleniowych. Tym razem 41 słuchaczy z kompanii 6, wspólnie z bardziej doświadczonymi kolegami z KMP w Świnoujściu oraz KPP w Kamieniu Pomorskim, Sławnie i Stargardzie Szczecińskim, miało możliwość zweryfikować wiedzę i umiejętności nabyte podczas dotychczasowego szkolenia. Oceny wykładowców - opiekunów praktyk oraz opinie kierowników jednostek terenowych wskazują, że czas przeznaczony na naukę nie został zmarnowany. Służby przyniosły również wymierne efekty w postaci 496 przeprowadzonych interwencji, 987 wylegitymowanych osób, 342 udzielonych pouczeń, 255 skontrolowanych pojazdów, 87 nałożonych mandatów karnych. Ponadto wykonano 15 konwojów, zatrzymano 8 poszukiwanych i 10 sprawców wykroczeń.

Kolejna, 50-osobowa grupa słuchaczy pełnić będzie służby na terenie garnizonu zachodniopomorskiego w drugiej połowie stycznia 2011 r.

autor: Sylwester Urbaniak

(30.12.10)