Lepiej wiedzieć

Data publikacji 06.06.2011

Często słyszymy "nie pójdę na badania, bo jeszcze wykryją jakiegoś raka." My jednak uważamy, że zawsze lepiej zapobiegać i leczyć, ...

Lepiej wiedzieć Często słyszymy "nie pójdę na badania, bo jeszcze wykryją jakiegoś raka." My jednak uważamy, że zawsze lepiej zapobiegać i leczyć, bo przecież wcześnie wykryta choroba może być i często jest uleczalna. Stąd konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i kontrola stanu zdrowia u specjalisty. Zgadzają się z tym również członkinie Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile. Trzy z nich - panie Jolanta Katarzyna Przyborowska, Beata Piechowiak oraz Magdalena Kurzac, dziś przeprowadziły specjalistyczne szkolenie dotyczące raka piersi. W spotkaniu z Nimi uczestniczyły policjantki i pracownice naszej Szkoły.

Prelegentki przedstawiły specjalny film dotyczący samobadania piersi oraz prezentację multimedialną. Każda z pań mogła zapisać się na badania mammograficzne, spróbować wyczuć guz na modelu oraz zdobyć wszelkie niezbędne o informacje dotyczące walki z  chorobą i profilaktyki zdrowotnej.

autor: Anna Fons

(10.12.10)