Szczęśliwa siódemka - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Szczęśliwa siódemka

Data publikacji 06.06.2011

Siedem to liczba uważana za mistyczną, wyróżniającą się bogatą symboliką. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, związku czasu i przestrzeni.

Szczęśliwa siódemka Siedem to liczba uważana za mistyczną, wyróżniającą się bogatą symboliką. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, związku czasu i przestrzeni. Siódemka to też numer Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pile, z której to uczniowie klasy VI b, dziś przyszli do nas z wizytą.

Goście zapoznali się z wiedzą dotyczącą kryminalistyki, obejrzeli ślady, które odnaleźć można na miejscu zdarzenia, dowiedzieli się także czy popularne seriale policyjne mają coś wspólnego z rzeczywistością. Młodzież obejrzała film poświęcony bezpiecznemu poruszaniu się po drogach, zajrzała do sal tematycznych i oględzinowych (mieszkanie, apteka, pensjonat i bar). Duże zainteresowanie wzbudziły także walizka kryminalistyczna z jej zawartością, ?drzewo sandałowe?, księgozbiór biblioteki, aula i szkolna galeria sztuki ?Akwarium?. Tradycyjnie już goście wykonali pamiątkową daktyloskopię i pozowali do wspólnej fotografii pod logo Szkoły.

Szczęśliwa siódemka Szczęśliwa siódemka Szczęśliwa siódemka Szczęśliwa siódemka

autor: Anna Fons

(08.12.10)