Anioł stróż

Data publikacji 06.06.2011

Wdrożenie policjanta do służby jest procesem długotrwałym i wielopłaszczyznowym. Początek stanowi sześciomięsięczne szkolenie podstawowe, dostarczające ...

Anioł stróż Wdrożenie policjanta do służby jest procesem długotrwałym i wielopłaszczyznowym. Początek stanowi sześciomięsięczne szkolenie podstawowe, dostarczające niezbędnych kompetencji zawodowych. Kolejnym etapem jest zdobywanie doświadczenia w jednostce terenowej, które jednak nie może zostać pozbawione nadzoru i wsparcia ze strony doświadczonych funkcjonariuszy Policji. Z jednej strony oczywistym jest, że nowicjusz wymaga długotrwałego procesu formowania, w tym także szkolenia. Z drugiej natomiast nieodzownym wydaje się także kształtowanie kompetencji opiekunów policjantów objętych procesem adaptacji, aby przebiegał on w sposób zorganizowany, celowy i skuteczny. Temu właśnie służy kurs specjalistyczny, który pozytywnie ukończyło dzisiaj 14 niebieskich "aniołów stróżów", reprezentujących garnizon wielkopolski.

autor: Artur Godlewski

(30.11.10)