Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło

Data publikacji 06.06.2011

W jaki sposób odbywa się szkolenie policyjnych psów? Czy każdy szczekający czworonóg może pełnić służbę w formacji? Jakie są rodzaje odbitek linii papilarnych i czy naprawdę ?

Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło W jaki sposób odbywa się szkolenie policyjnych psów? Czy każdy szczekający czworonóg może pełnić służbę w formacji? Jakie są rodzaje odbitek linii papilarnych i czy naprawdę wszyscy mamy różne, nawet bliźnięta jednojajowe? Takie i inne pytania zadawali uczniowie ?klas policyjnych? z Zespołu Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych i Prywatnego Gimnazjum w Chodzieży, którzy dziś odwiedzili naszą Szkołę.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu dotyczącego jednostek broni używanych przez Policję, wygłoszonego przez mł. asp. Krzysztofa Plombona. Dodatkowo asp. Plombon - mistrz filipińskich sztuk walki - opowiedział o swojej pasji oraz, jako ciekawostkę, zademonstrował sposób użycia klasycznego łuku bojowego Kassai. Pełni wrażeń uczniowie poznali także policyjne dystynkcje, historię Szkoły, jej budynku oraz ?drzewa sandałowego?. Goście obejrzeli również zawierające prawie 44 tysięcy woluminów zbiory szkolnej biblioteki. Obejrzeli też najnowszą wystawę w galerii sztuki ?Akwarium?, a także podziwiali zabytkowe witraże znajdujące się na auli. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród nich sale oględzinowe i tematyczne (pierwszej pomocy przedmedycznej, daktyloskopii, łączności i informatyki).

Mamy nadzieję, że za klika lat dzisiejsi goście powrócą do nas w policyjnych mundurach. Do zobaczenia.

Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło Aby lepiej poznać policyjne rzemiosło

autor: Anna Fons

(25.11.10)