Wymierne korzyści

Data publikacji 06.06.2011

987 przeprowadzonych interwencji domowych i w miejscach publicznych, 1865 wylegitymowanych osób, 904 udzielonych pouczeń, 404 skontrolowane pojazdy ...

Wymierne korzyści 987 przeprowadzonych interwencji domowych i w miejscach publicznych, 1865 wylegitymowanych osób, 904 udzielonych pouczeń, , 404 skontrolowane pojazdy, 156 nałożonych mandatów karnych na łączną kwotę 23 550 zł to efekty służb słuchaczy kompanii 4 i 6, którzy w sile 99 osób przez ostatnie 3 tygodnie pełnili służbę na ulicach miast garnizonu zachodniopomorskiego. Podzieleni na 10-osobowe grupy, przez 5 kolejnych dni, wykonywali zadania służbowe wspólnie ze starszymi kolegami z  Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Połczyna Zdroju, Stargardu Szczecińskiego, Świdwina, Świnoujścia i Wolina. Służby przyniosły również niewątpliwe korzyści szkoleniowe. Dotychczas zdobytą podczas szkolenia wiedzę i umiejętności słuchacze mogli zweryfikować w praktyce podczas przeprowadzania interwencji i ich dokumentowania. Mieli możliwość pełnienia służb z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego, dzielnicowymi. Uczestniczyli w działaniach związanych z zamykaniem sklepów z tzw. dopalaczami udzielając pomocy inspektorom sanitarnym, uczestniczyli w akcji przeciwdziałania demoralizacji nieletnich patrolując tereny w pobliżu szkół , mieli okazję zabezpieczać wizytę premiera RP..
Był to jeden z ostatnich etapów prawie 7-miesiecznego szkolenia podstawowego. Przed nimi już niedługo egzamin końcowy i powrót do jednostek macierzystych.

Wymierne korzyści Wymierne korzyści Wymierne korzyści Wymierne korzyści

autor: Sylwester Urbaniak