A może zostać policjantem? - 2010 - Szkoła Policji w Pile

A może zostać policjantem?

Data publikacji 06.06.2011

Jakie są różnice pomiędzy pędzlem z puchu marabuta, a pędzelkiem magnetycznym? Czy bliźnięta jednojajowe mają takie same linie papilarne? Tego wszystkiego ...

A może zostać policjantem? Jakie są różnice pomiędzy pędzlem z puchu marabuta, a pędzelkiem magnetycznym? Czy bliźnięta jednojajowe mają takie same linie papilarne? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Pile, których dzisiaj gościliśmy. Młodzież tradycyjnie już poznała historię naszej jednostki i jej budynku, zwiedziła pomieszczenia oględzinowe, sale tematyczne, aulę i bibliotekę. Z dużym zainteresowaniem obejrzała film dydaktyczny pt. ?Eksperyment?, poświęcony niebezpieczeństwom związanym z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Goście zapoznali się także z zawartością walizki kryminalistycznej i przykładowymi śladami, które można znaleźć na miejscu zdarzenia. Uczniowie wysłuchali też wykładu dotyczącego historii Policji, który specjalnie dla nich wygłosił podinsp. w st. spoczynku, a obecnie kolekcjoner policyjnych pamiątek Piotr Fiałkowski. Być może wizyta w Szkole pomoże im w dokonaniu życiowego wyboru przyszłego zawodu. Życzymy, aby był trafny, a codzienna praca, była dla nich prawdziwą pasją.

autor: Anna Fons

(14.10.10)