Przygotowania do EURO 2012

Data publikacji 03.06.2011

Uczestnikami trwających właśnie czterodniowych warsztatów szkoleniowych dotyczących rozpoznawania i zwalczania chuligańskiej przestępczości stadionowej są ...

Przygotowania do EURO 2012 Uczestnikami trwających właśnie czterodniowych warsztatów szkoleniowych dotyczących rozpoznawania i zwalczania chuligańskiej przestępczości stadionowej są funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych Policji, zajmujący się przedmiotową tematyką. W trakcie szkolenia uczestnicy poznali już formy i metody zabezpieczenia miejscowości, na terenie której może dojść do popełnienia przestępstw chuligańskich. Przygotowania do EURO 2012Omówiono współistnienie innych przestępstw dokonywanych przez pseudokibiców, takich jak: przestępczość narkotykowa, terroryzm, fałszowanie i podrabianie biletów, czy też znaków towarowych. Uczestnicy doskonalili, na zajęciach praktycznych, swoje umiejętności z zakresu zasad rejestrowania i sprawdzania osób objętych zakazem pobytu na obiektach sportowych. Przygotowania do EURO 2012Ponadto poruszono tematykę związaną z wykorzystaniem pracy operacyjnej w zakresie zwalczania przestępczości chuligańskiej. Do udziału, w charakterze prelegentów, zaproszono insp. w st. spocz. Dariusza Kowalskiego, naczelników wydziałów kryminalnych, wydziału wywiadu kryminalnego reprezentujących jednostki Policji z Warszawy, Białegostoku, Gdańska oraz Bydgoszczy. Dodatkowo prelegentami byli wykładowcy z Zakładu Kryminalnego i Zakładu Prawa Szkoły.

autor: Janusz Trzyna

(30.09.10)