GAMBIT 2005 i nie tylko - 2010 - Szkoła Policji w Pile

GAMBIT 2005 i nie tylko

Data publikacji 03.06.2011

Nasza Szkoła chętnie angażuje się we wszelkie akcje, mające na celu promocję bezpieczeństwa. Od kilku lat patronujemy konkursowi Bezpieczny Trzecioklasista, uczestniczymy w spotkaniach, ...

GAMBIT 2005 i nie tylko Nasza Szkoła chętnie angażuje się we wszelkie akcje, mające na celu promocję bezpieczeństwa. Od kilku lat patronujemy konkursowi Bezpieczny Trzecioklasista, uczestniczymy w spotkaniach, ucząc prewencji i zasad poruszania się po drogach. Szkoła wspomogła także działania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, który zorganizował Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przez ten czas na każdego, zaczynając na przedszkolakach, poprzez uczniów gimnazjów, szkół średnich, po wytrawnych kierowców czekało wiele atrakcji propagujących bezpieczeństwo. GAMBIT 2005 i nie tylko Mogli oni zapoznać się z budową pojazdów poruszających się po drogach, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy uwalniania poszkodowanego z samochodu podczas wypadku komunikacyjnego. Uczestnicy Tygodnia mieli także okazję skorzystać z symulatora dachowania i zderzeniowym, dzięki czemu mogli przekonać się, co może im grozić, jeśli nie zachowają odpowiedniej ostrożności. Szczególny nacisk położono także na edukację dzieci i młodzieży. GAMBIT 2005 i nie tylko W auli Szkoły zorganizowano konferencję pt. GAMBIT 2005 ? zadania edukacji szkolnej w realizacji jego celów. Była to pierwsza tego typu konferencja w północnej Wielkopolsce, poświęcona szkolnej edukacji komunikacyjnej. Wzięło w niej udział ponad 150 gości, wśród których, oprócz zaproszonych gości, obecni byli nauczyciele, przedstawiciele szkół, samorządowcy zaangażowani w realizację bezpieczeństwa drogowego współpracujący z WORD. Podczas obrad specjalistyczny wykład, ilustrowany prezentacją multimedialną, wygłosił podkom. Marcin Bartol - młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły.

GAMBIT 2005 i nie tylko GAMBIT 2005 i nie tylko GAMBIT 2005 i nie tylko GAMBIT 2005 i nie tylko

autor: Anna Fons

(24.09.10)