Na przekór

Data publikacji 03.06.2011

Statystyki biją na alarm. W Polsce coraz więcej kobiet choruje na raka piersi, a przecież dzięki wczesnemu wykryciu choroby, jest ona uleczalna. W celu poznania ...

Na przekór Statystyki biją na alarm. W Polsce coraz więcej kobiet choruje na raka piersi, a przecież dzięki wczesnemu wykryciu choroby, jest ona uleczalna. W celu poznania sposobów zapobiegania i wykrywania tej choroby, przedstawicielki Szkoły: nadkom. Agnieszka Kozłowska-Kordy (naczelnik Wydziału Kadr) oraz panie Grażyna Jankiewicz i Dorota Turowska wzięły udział w konferencji naukowej Nowoczesna diagnostyka i leczenie raka piersi, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile.
Na przekórPodczas spotkania uczestnicy wysłuchali ciekawych wykładów dotyczących m.in. psychologicznych aspektów choroby i najnowszych badań w tym zakresie. Panie mogły także skorzystać z nauki samobadania piersi. Na zakończenie spotkania podsumowano działalność pilskiego oddziału Stowarzyszenia, które działa w mieście od ponad roku, udzielając pomocy wszystkim potrzebującym i propagując działania profilaktyczne w regionie. Szkoła od lat włącza się we wszelkie działania zapobiegające chorobom cywilizacyjnym. Wzięliśmy udział m.in. w akcji Mam haka na raka, spotkaniu profilaktycznym dotyczącym raka prostaty, a co roku panie ze Szkoły uczestniczą w Marszu zdrowia.

autor: Anna Fons

(15.09.10)