Na pomoc!

Data publikacji 03.06.2011

Jedno jest pewne, idee humanizmu i humanitaryzmu nie są Mu obce. Docenia życie i jego wartość jak niewielu z nas. Wie dobrze, że jest ono niezwykle ....

Na pomoc! Jedno jest pewne, idee humanizmu i humanitaryzmu nie są Mu obce. Docenia życie i jego wartość jak niewielu z nas. Wie dobrze, że jest ono niezwykle kruche, a kilka sekund potrafi zmienić dosłownie wszystko. Tą osobą jest mł. asp. Radosław Spychalski ? instruktor z Zakładu Interwencji Policyjnych naszej Szkoły. Asp. Spychalski prowadzi zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na pomoc!Jak mówi, zainteresowanie nimi jest spore, dlatego kładzie duży nacisk na część praktyczną. Uczy policjantów m.in. w jaki sposób przeprowadzić reanimację czy resuscytację, jak wydostać poszkodowanego z rozbitego samochodu, jak zatamować krwawienie, opatrzyć uraz powstały w wyniku wypadku lub w warunkach bojowych. Warto dodać, że asp. Spychalski pracuje także jako ratownik medyczny w Szpitalu Powiatowym w Złotowie. W ciągu 10 lat pracy razem z kolegami uratował życie ponad stu osobom po wypadkach, zawałach, udarach, zatruciach i nie tylko. Ta praca, możliwość pomagania innym, podobnie jak policyjna służba i spotkania na zajęciach ze słuchaczami są dla Niego życiową pasją. Może również dlatego, że z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończył pedagogikę na UMK w Toruniu. Lubi uczyć i zaznajamiać ludzi z podstawami udzielania pierwszej pomocy, aby później oni mogli uratować komuś życie. Bo przecież to jest najważniejsze.

Na pomoc! Na pomoc! Na pomoc!

autor: Anna Fons

(13.08.10)