9 x 99

Data publikacji 03.06.2011

Barlinek, Czaplinek, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Kołobrzeg, Mierzyn, Międzyzdroje, Rewal, Szczecinek. Na ulicach tych dziewięciu zachodniopomorskich miejscowości ...

9 x 99 Barlinek, Czaplinek, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Kołobrzeg, Mierzyn, Międzyzdroje, Rewal, Szczecinek. Na ulicach tych dziewięciu zachodniopomorskich miejscowości w okresie od 22 do 28 czerwca br. 99 słuchaczy kompanii 4 pełniło swoje pierwsze samodzielne służby. Był to jeden z ostatnich etapów prawie 7-miesięcznego szkolenia podstawowego, w trakcie którego dotychczas zdobytą wiedzę i umiejętności mogli oni zastosować w praktyce. 9 x 99Jak sami stwierdzili, pierwsze samodzielne wyjście na ulicę wiązało się ze sporym stresem, ale wraz z liczbą pełnionych służb, zwiększała się także pewność przeprowadzanych interwencji. Konfrontacja wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole z praktycznym jej wykorzystaniem przyniosła wymierne efekty: przeprowadzono 450 interwencji domowych i w miejscach publicznych, wylegitymowano 1168 osób, udzielono 625 pouczeń, skontrolowano 186 pojazdów, nałożono 90 mandatów karnych na łączną kwotę 13 350 zł, w 6 przypadkach zatrzymano dowód rejestracyjny, zatrzymano 2 sprawców przestępstw, zatrzymano 1 poszukiwaną osobę, wykonano 5 konwojów, 6-krotnie zabezpieczano imprezy masowe. Przytoczone liczby, jak i opinie wygłaszane przez policjantów jednostek terenowych wskazują, że w tych dniach otrzymali oni w swojej codziennej służbie duże wsparcie w zakresie prewencyjnych działań.

autor: Sylwester Urbaniak

(05.07.10)