PPWDS II/10

Data publikacji 02.06.2011

W ramach kursu oznaczonego tym symbolem kolejnych 10 policjantów przez 5 dni szkoleniowych doskonaliło swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. To druga ...

PPWDS II/10 W ramach kursu oznaczonego tym symbolem kolejnych 10 policjantów przez 5 dni szkoleniowych doskonaliło swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. To druga w tym roku edycja kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przeznaczona dla policjantów, którzy realizują zadania służbowe w warunkach działań specjalnych lub zadania antyterrorystyczne. Pierwsze kursy tego typu rozpoczęliśmy w naszej szkole w 2008 roku, przez cały czas doskonaląc ich formułę organizacyjną i metodyczną. Niezmiennie natomiast od początku cieszą się one dużym zainteresowaniem i są wysoko oceniane przez uczestników szkolenia. Tak było i tym razem. Przygotowane zestawy ćwiczeń praktycznych, z wykorzystaniem elementów taktyki działania w warunkach specjalnych, pozwoliły na przećwiczenie m.in. takich elementów, jak: postępowanie ratownicze na miejscu zdarzenia, przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji i transportu, czy też umiejętność ekspozycji ubioru specjalistycznego. W tym roku planujemy realizację jeszcze trzech edycji tego kursu; najbliższa z nich odbędzie się już we wrześniu.

autor: Sylwester Urbaniak

(28.06.10)