W wakacyjnej atmosferze

Data publikacji 02.06.2011

W otoczeniu wielobarwnych dekoracji sceny sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów i grona ...

W wakacyjnej atmosferze W otoczeniu wielobarwnych dekoracji sceny sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów i grona pedagogicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Wzięli w niej udział również zaproszeni goście, m.in. starosta pilski Tomasz Bugajski, zastępca komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz oraz przedstawiciele różnych instytucji.

W wakacyjnej atmosferze Bieżący rok szkolny charakteryzował się intensywnością różnego rodzaju przedsięwzięć, w które zaangażowali się uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionej z nami szkoły. Wystarczy wspomnieć liczne działania o charakterze edukacyjnym, czy profilaktyki prozdrowotnej, m.in. realizacja projektu "Fizyka jest ciekawa", udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, przedsięwzięciu "Mam haka na raka". Jednym z największych wspólnie organizowanych projektów był II Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi "Klasa Policyjna Roku 2010".

W wakacyjnej atmosferze Mijający rok szkolny upłynął dla uczniów również pod znakiem działań społecznych (szkolne Koło Honorowych Krwiodawców, zbiórka pieniędzy na pomoc dla osób poszkodowanych przez tegoroczną powódź), W wakacyjnej atmosferze uczestnictwo kadry i uczniów w spotkaniach okolicznościowych, licznych imprezach sportowych i przedsięwzięciach artystycznych (szkolny zespól Future Artists oraz grupy taneczne). Wśród setek uczniów kończących dzisiaj kolejny etap szkolnej edukacji, była również młodzież z klas policyjnych.

Warto również dodać, że insp. Witold St. Majchrowicz wziął udział w Powiatowym Zakończeniu Roku Szkolnego, które w tym roku zorganizowano w niedawno oddanej do użytku nowoczesnej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

W wakacyjnej atmosferze W wakacyjnej atmosferze W wakacyjnej atmosferze W wakacyjnej atmosferze

autor: Anna Fons

(25.06.10)