Rzecznicy dyscyplinarni

Data publikacji 02.06.2011

Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizujemy już od ponad dwóch lat (od stycznia 2008 r.). Program szkolenia obejmuje treści, ...

Rzecznicy dyscyplinarni Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizujemy już od ponad dwóch lat (od stycznia 2008 r.). Program szkolenia obejmuje treści, dzięki którym policjant, pełniący (lub przewidziany do pełnienia) w jednostce terenowej rolę rzecznika dyscyplinarnego, przygotowany jest do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych i czynności wyjaśniających.

Rzecznicy dyscyplinarni Dziś zakończyła się pierwsza w tym roku edycja wspomnianego kursu, który ukończyło 14 policjantów z garnizonów: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

W charakterze prelegentów wystąpili podinsp. Jacek Przygodzki - ekspert Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, Piotr Jóźwiak - aplikant adwokacki oraz nauczyciele Zakładu Prawa - podinsp. Tadeusz Niemira i nadkom. Arkadiusz Bajerski.

autor: Krzysztof Opaliński

(25.06.10)