Razem z PWSZ

Data publikacji 02.06.2011

Razem z PWSZ Nasza współpraca trwa już od dłuższego czasu. Wykładowcy uczestniczą od kilku lat w Festiwalu Nauki, bierzemy udział we wspólnych przedsięwzięciach kulturalnych. Jednym słowem - mamy wiele wspólnego. Dziś ta współpraca została uroczyście ukonstytuowana w postaci porozumienia pomiędzy naszą Szkołą a Państwową Wyższą Szkoła Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile (PWSZ). Uroczystego aktu podpisania w obecności kadry kierowniczej Szkoły dokonali Rektor PWSZ ? prof. dr hab. Adam Marcinkowski oraz Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki. Przedmiotem umowy jest współdziałanie obydwu stron służące rozwojowi indywidualnemu studentów PWSZ i słuchaczy Szkoły poprzez podnoszenie poziomu wiedzy, rozwój nauki, edukacji, wychowania, kultury fizycznej; wspieraniu promocji zdrowia, kultury i sztuki, a także innych inicjatyw społecznych oraz kreowaniu i rozwijaniu wspólnych kontaktów. Współpraca między stronami dotyczy w szczególności następujących obszarów działalności:

• organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym i społecznym,
  • współorganizacji konferencji, sympozjów, seminariów naukowych i innych przedsięwzięć mających na celu popularyzację nauki i jej dokonań,
  • podnoszeniu poziomu kształcenia studentów i słuchaczy, a także rozwoju kadry dydaktycznej oraz wymianie inicjatyw i idei służących temu rozwojowi,
  • wymianie doświadczeń w zakresie form nauczania oraz metod i technik realizacji procesu kształcenia,
  • wymianie materiałów i literatury dydaktycznej, wzajemnego udostępniania zbiorów bibliotecznych oraz podejmowania wspólnych inicjatyw wydawniczych, a także wymiany wydawnictwami.

Zawarte porozumienie przewiduje również realizację przedsięwzięć związanych z integracją społeczności lokalnej, popularyzacją walorów regionu i jego historii oraz współdziałanie w realizacji zajęć z zakresu pierwszej pomocy medycznej, zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego.

Razem z PWSZ Razem z PWSZ Razem z PWSZ Razem z PWSZ

autor: Anna Fons