Przestępczość ubezpieczeniowa

Data publikacji 02.06.2011

Wyłudzenie odszkodowania jest nie tylko przestępstwem, za które grożą określone konsekwencje karne, ale również powoduje straty na szkodę ...

Przestępczość ubezpieczeniowa Wyłudzenie odszkodowania jest nie tylko przestępstwem, za które grożą określone konsekwencje karne, ale również powoduje straty na szkodę instytucji ubezpieczeniowych, co w efekcie przekłada się także na wysokość składek płaconych przez ubezpieczających.

Przestępczość ubezpieczeniowa Formy działalności przestępczej w zakresie wyłudzania ubezpieczeń, charakterystyka sprawców i sposoby ich działania były przedmiotem dwudniowych zajęć dla słuchaczy kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej, realizowanych przez kom. Marka Błońskiego z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej CBŚ KGP Zarząd w Warszawie. Zajęcia zostały wzbogacone przykładami nowych trendów w zakresie tego rodzaju przestępczości oraz omówieniem taktyki prowadzenia czynności wykrywczych w takich sprawach.

autor: Krzysztof Opaliński

(27.04.10)