Z sercem na dłoni

Data publikacji 01.06.2011

Łaska nie może przebywać w sercu człowieka razem z nieczułością na nędzę bliźnich - te właśnie słowa św. brata Alberta Chmielowskiego stały się mottem przewodnim ...

Z sercem na dłoni Łaska nie może przebywać w sercu człowieka razem z nieczułością na nędzę bliźnich - te właśnie słowa św. brata Alberta Chmielowskiego stały się mottem przewodnim obchodów XX rocznicy powstania Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W uroczystościach, na zaproszenie dyrektora ks. Andrzeja Korpusika, Z sercem na dłoni udział wziął opiekun Samorządu Szkolnego Słuchaczy, podinsp. Wojciech Thiel, który przekazał na ręce biskupów i dyrektora Caritas, list gratulacyjny wraz z życzeniami od komendanta Szkoły.

Z sercem na dłoni Obecność przedstawiciela Szkoły w tym szczególnym wydarzeniu, jest oznaką dostrzeżenia i jednocześnie docenienia zaangażowania słuchaczy w działalność wolontaryjną i wspieranie dzieł Caritas swoimi siłami, talentem, czasem i ofiarami materialnymi.

Z sercem na dłoni Szkoła od kilku lat współpracuje z Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas pw. Matki Bożej z Lourds w Pile, odwiedzając podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy oraz Niepublicznego Przedszkola nr 1 Caritas.

Pomimo tego, że słuchacze nieustannie się zmieniają, nie brakuje chętnych do takiej działalności, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

(23.03.10)