Na podium!

Data publikacji 01.06.2011

Szybko upłynął rok od pierwszego turnieju piłkarskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile, w którym nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Na podium! Szybko upłynął rok od pierwszego turnieju piłkarskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile, w którym nasza reprezentacja zajęła III miejsce. W minioną sobotę rozegrano kolejny turniej. Wzięło w nim udział osiem drużyn reprezentujących służby mundurowe z Piły oraz ościennych powiatów. Uczestników rozlosowano do dwóch grup. W grupie ?A? znalazły się drużyny reprezentujące: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Komendę Powiatową Policji w Wałczu, Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie i Komendę Powiatową Policji w Pile II. Grupę ?B? tworzyły natomiast reprezentacje: Komendy Powiatowej Policji w Pile I, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, Sądu Rejonowego w Pile i Szkoły Policji w Pile.

Na podium! Nasza drużyna przystąpiła do turnieju z dużymi nadziejami na ponowne uplasowanie się na podium. Barw Szkoły bronili: podinsp. Jacek Słoński, podinsp. Wojciech Thiel, kom. Piotr Sochacki, asp. Ryszard Rudnicki, post. Michał Wiśniewski, post. Bartosz Cierech, post. Maciej Bogdański, post. Bartosz Pietrzak i post. Sebastian Mieszała.

Na podium! Pierwszym przeciwnikiem była reprezentacja KPP w Złotowie, która pokonaliśmy 1:0 posiadając ogromną przewagę. Drugim przeciwnikiem była reprezentacja Sądu Rejonowego w Pile, która w całym spotkaniu oddała jeden celny strzał na naszą bramkę i? przegraliśmy 0:1. Po lekcji pokory przystąpiliśmy do trzeciego meczu w grupie. Przeciwnik z najwyższej półki - KPP Piła I. Miał to być mecz o półfinał, ponadto mecz z odwiecznym rywalem, który ostatnimi czasy regularnie nas ogrywał. Nie tym razem jednak. Po bardzo ładnym i dobrze taktycznie rozegranym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:1 i weszliśmy do półfinału.

Na podium! Półfinałowym przeciwnikiem byli przedstawiciele pilskiej straży pożarnej. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się remisem 0:0. O tym, kto zagra w wielkim finale miał zadecydować konkurs rzutów karnych. Niestety finał nie dla nas, przegraliśmy po rzutach karnych, choć szczęście było blisko.

Na podium! Pozostał nam mecz o trzecie miejsce, w którym spotkaliśmy się ponownie z przedstawicielami palestry. Tym razem nasi przeciwnicy nie oddali ani jednego celnego strzału, a my aż siedmiokrotnie pokonaliśmy ich bramkarza.

Na podium! Turniej zakończył się sukcesem reprezentacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, która w finale pokonała 3:2 KPP w Wałczu. Nam przypadło, podobnie jak przed rokiem, trzecie miejsce.

Na słowa pochwały z pewnością zasługuje świetną organizacja tegorocznego turnieju, wysoki poziom sportowy i wspaniała atmosferę tych zawodów. Za rok na pewno również nas tam nie zabraknie.

(08.03.10)