Szkoleń w jednostkach ciąg dalszy

Data publikacji 01.06.2011

Tematem szkolenia, którego odbiorcami byli tym razem funkcjonariusze komórek dochodzeniowo-śledczych i techniki kryminalistycznej województwa ...

Szkoleń w jednostkach ciąg dalszy Tematem szkolenia, którego odbiorcami byli tym razem funkcjonariusze komórek dochodzeniowo-śledczych i techniki kryminalistycznej województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, były podstawowe czynności techniczno-kryminalistyczne wykonywane podczas oględzin miejsc zdarzeń bez udziału technika kryminalistyki.

Szkoleń w jednostkach ciąg dalszy W ramach zajęć wykładowcy Szkoły: nadkom. Leszek Koźmiński oraz asp. szt. Leszek Szplit, przedstawili uczestnikom wiadomości z zakresu daktyloskopii, biologii, fotografii oraz sporządzanej dokumentacji w postaci protokołu oględzin i szkiców kryminalistycznych. Szkoleń w jednostkach ciąg dalszy Zajęcia odbywały się dwuetapowo. Przybliżone na wstępie uczestnikom zagadnienia dotyczyły strony teoretycznej, natomiast drugi etap polegał na praktycznych ćwiczeniach w ujawnianiu i zabezpieczaniu niektórych śladów kryminalistycznych za pomocą podstawowych środków dostępnych w walizce kryminalistycznej.

Szkoleń w jednostkach ciąg dalszy Szkolenie w Białymstoku miało na celu przede wszystkim zapoznanie techników kryminalistyki z zakresem i formą szkolenia, które będą prowadzili oni podczas szkoleń kaskadowych w jednostkach terenowych z udziałem policjantów wydziałów dochodzeniowo-śledczych. W trakcie zajęć starano się wyjaśnić kwestie wynikające z przeprowadzanych czynności. Uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne, które zapewne pomogą im w prowadzeniu dalszych szkoleń.

(26.02.10)