Poślizgi kontrolowane

Data publikacji 01.06.2011

Zima w tym roku daje się we znaki wszystkim użytkownikom dróg w sposób szczególny. Duże opady śniegu i niska temperatura sprawiają, że ...

Poślizgi kontrolowane Zima w tym roku daje się we znaki wszystkim użytkownikom dróg w sposób szczególny. Poślizgi kontrolowane Duże opady śniegu i niska temperatura sprawiają, że właściwe przygotowanie pojazdu do warunków zimowych oraz umiejętności prowadzenia samochodu w tak trudnych warunkach stanowią podstawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każda inicjatywa w tym zakresie zasługuję na uwagę i dlatego akcja prewencyjno-szkoleniowa ?Poślizg?, zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, zyskała wsparcie naszej Szkoły.

Poślizgi kontrolowane W charakterze instruktorów nauki jazdy wystąpili podkom. Marcin Bartol i podkom. Artur Kulczak ? wykładowcy prewencji i ruchu drogowego, którzy na płycie pilskiego lotniska demonstrowali kontrolowane poślizgi na różnych oponach (letnie, wielosezonowe, zimowe). Poślizgi kontrolowane Uczestniczący w pokazach kierowcy, oprócz obserwowania, mogli także na swoich pojazdach (w obecności i pod kontrolą instruktora) doskonalić manewr wychodzenia z poślizgu, by przekonać się jak trudna to sztuka. Na dodatkowym stanowisku uczestnicy pokazów mogli praktycznie sprawdzić, jak ważną rolę podczas gwałtownego hamowania spełniają w samochodzie pasy bezpieczeństwa.

(23.02.10)