Bezcenna współpraca

Data publikacji 01.06.2011

Pod koniec stycznia informowaliśmy o warsztatach szkoleniowych poświęconych rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości przeciwko zabytkom, ...

Bezcenna współpraca Pod koniec stycznia informowaliśmy o warsztatach szkoleniowych poświęconych rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości przeciwko zabytkom, które zostały zorganizowane w Szkole. Nawiązana wówczas współpraca, poza oczywiście wymianą informacji i doświadczeń, przyczyniła się do wzbogacenia księgozbioru szkolnej biblioteki. Dzięki uprzejmości dyrektora Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie, pana Piotra Ogrodzkiego, otrzymaliśmy 33 pozycje wydawnicze składające się na 11 odrębnych tytułów. Pozycje te poświęcone są m.in. różnego rodzaju zabezpieczeniom miejsc, w których przechowywane są dzieła sztuki oraz zagrożeniom, na jakie narażone są zabytki. Wśród nadesłanych materiałów są również wydawnictwa specjalne, w których zamieszczone zostały informacje na temat utraconych i odzyskanych dzieł sztuki.

Bezcenna współpraca Nawiązana współpraca oraz zapewnienie dyrektora OOZP w Warszawie o regularnym przekazywaniu wydawanych przez ten Ośrodek publikacji, jest bardzo cenną inicjatywą. Przyczyni się ona z pewnością do wzbogacenia wiedzy słuchaczy o najbardziej aktualne wiadomości z zakresu ochrony zabytków i dzieł sztuki.

(23.02.10)