Na tropie

Data publikacji 01.06.2011

Na tropie Każda podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Każda jest wędrówką, która przybliża nas do celu. Nikt przecież nie jest od niego tak daleko, jak ten, który jeszcze go nie określił. Na szczęście nasi goście (gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile), mieli określony cel ? odwiedzili nas, aby poznać tajniki pracy Policji.

Na tropie Liczna grupa młodzieży (58 uczniów) dowiedziała się wielu ciekawostek na temat śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia oraz sposobów ich ujawniania. Zapoznała się z fachową terminologią charakterystyczną dla kryminalistyki. Duże zainteresowanie wywołała możliwość wykonania pamiątkowej daktyloskopii. Ponadto uczniowie zapoznali się ze specyfiką śladów zapachowych oraz możliwościami urządzenia biometrycznego. Goście mieli także okazję wysłuchać opowieści o ponad 80-letniej historii budynku Szkoły oraz zapoznać się z policyjnym umundurowaniem i dystynkcjami. Zwiedzili również szkolną bibliotekę, aulę oraz galerię sztuki ?Akwarium?, gdzie podziwiali kunsztownie wykonane witraże.

Na tropie Na tropie Na tropie Na tropie

(19.02.10)