Dwa w jednym

Data publikacji 01.06.2011

Wolontariusze w niebieskich mundurach tym razem zaangażowali się w otwarcie nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej w pobliskiej Leżenicy.

Dwa w jednym Wolontariusze w niebieskich mundurach tym razem zaangażowali się w otwarcie nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej w pobliskiej Leżenicy. Od wielu lat Szkoła współpracuje z Centrum Charytatywno Opiekuńczym ?Caritas? w Pile, której nowa placówka podlega.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżenicy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Dwa w jednym W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Leżenicy znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.

Współpraca z ludźmi niepełnosprawnymi, chorymi, cierpiącymi i samotnymi jest dla wielu słuchaczy i kadry Szkoły prawdziwą lekcją życia. Jak pokazuje nasza dotychczasowa praktyka, korzystają na tym obie strony ? zarówno wolontariusze, jak i ich podopieczni.

(15.02.10)