Data publikacji 01.06.2011

Wszędzie tam, gdzie zbiegają się przyjazne drogi, cały świat wydaje się domem ? taką maksymę wyznawał żyjący na przełomie XIX i XX w. niemiecki prozaik ...

Dziękujemy Wszędzie tam, gdzie zbiegają się przyjazne drogi, cały świat wydaje się domem ? taką maksymę wyznawał żyjący na przełomie XIX i XX w. niemiecki prozaik, poeta i eseista Hermann Hesse. Jednak, jak można się było o tym przekonać w ciągu ostatnich tygodni, znalazł on godnych naśladowców w swoim postrzeganiu otaczającego świata. Dziękujemy Wydaje się bowiem, że podobne motto życiowe obrali sobie członkowie samorządu szkolnego, którym podziękowaliśmy dziś za godne reprezentowanie słuchaczy kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych. Blisko sześćdziesięcioosobowa grupa słuchaczy tego kursu kończy jutro swój dwumiesięczny pobyt w Szkole.

Dziękujemy Pomimo krótkiego czasu, słuchacze ci, mocno zaangażowali się w działalność wolontaryjną. W szczególny sposób okazali pomoc i nawiązali współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym ?Caritas? w Pile. Dziękujemy Wsparcie w postaci zebrania różnych środków oraz pomoc fizyczna udzielona przez słuchaczy, okazały się bardzo cenną pomocą w zakresie modernizacji budynku placówki rehabilitacyjnej dla osób niepełnosprawnych wymagających specjalistycznej opieki i pomocy.

Dobre serce i wrażliwość na los drugiego człowieka, jaką okazali wolontariusze w niebieskich mundurach jest gestem bezinteresownej pomocy kierowanej do tych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy.

(03.02.10)