Pod śnieżną czapą

Data publikacji 01.06.2011

Intensywne opady śniegu nie przeszkadzają funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji w wykonywaniu zadań służbowych ? nie stanowiły także przeszkody ...

Pod śnieżną czapą Intensywne opady śniegu nie przeszkadzają funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji w wykonywaniu zadań służbowych ? nie stanowiły także przeszkody do podsumowania efektów współpracy pomiędzy Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Szkołą Policji w Pile.

Pod śnieżną czapą Zainicjowana w 2004 roku kooperacja, została ukonstytuowana porozumieniem podpisanym w 2007 roku przez komendantów obu jednostek szkoleniowych.

W roku 2009 działania ogniskowały się na wymianie kadry dydaktycznej i wzajemnym udziale w realizowanych kursach. Mając także na uwadze fakt wspólnej realizacji wielu zadań przez Straż Graniczną i Policję, prowadzone są konsultacje specjalistów z obu jednostek szkoleniowych, mające na celu poznanie specyfiki wykonywania określonych czynności przez obie służby i późniejsze wykorzystanie tej wiedzy w trakcie realizowanych kursów.

(01.02.10)